Novoroční ohňostroj 2018

Dne 1.1., jako již tradičně, rozsvítil oblohu nad naším hlavním městem, novoroční ohňostroj. Letošní rok byl ale speciální. Tématem roku 2018 jsou totiž oslavy ke 100. výročí založení Československé republiky.

Letošní ohňostroj byl vyjádřením pěti nejvýznamnějších událostí z našich dějin – období první republiky, Pražské povstání, Pražské jaro 1968, Sametová revoluce 1989 a slavnostní závěr.

Do ohňostroje byli zakomponovány římské svíce, ohnivé hřiby a něžné květy a spousta prvků v barvách české trikolory – červené, modré a bílé. Hudební doprovod podkreslil atmosféru zobrazovaných
událostí – zazněly oslavné i dramatické úryvky z filmových melodií, i klasické hudby jako je Óda na radost či jazzový Buggatti Step a na závěr samozřejmě česká hymna, Kde domov můj.

V rámci ohňostroje bylo vystříleno cca 2100 pyrotechniky. Největším použitým artefaktem byla 300 mm sférická puma, která byla speciálně vyrobena v Itálii. Pro odpalování ohňostroje bylo použito 18 metrové vysokozdvižné zařízení a lanová 18 metrová konstrukce s bengálskými ohni. Ohňostroj trval zhruba 11 minut.

Letošní ohňostroj jsme sledovali z paluby lodi Labe, která patří společnosti Prague Boats. Můžeme jen vřele doporučit. Lístek sice stál 350 Kč, ale pokud využijete online prodej přes webové stránky společnosti, dostanete ještě 10 % slevu. V palubní vstupence je také zahrnut jeden drink dle vlastního výběru. V nabídce byla káva, čaj, grog, svařené víno, voda, džus, kola, sprite, fanta, pivo atd.

Nespornou výhodou bylo také to, že jsme se nemuseli mačkat na nábřežích, mostech a v ulicích s dalšími lidmi a měli tak krásné místo a prostor na to, abychom mohli pořídit spoustu krásných fotek.

Pokud jste nebyli na ohňostroji, tady se můžete podívat na záznam v podání ČT24.

Share

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!